Роки Автор Назва Опис

-18000

-9000

-5500

Мироненко Олександр Україна: початок великого шляху
Том 1 – На світанку
Том 2 – Повернення на Батьківщину
Том 3 – На шляху до величі
Три повісті про те, як жили наші предки за доісторичних часів, як боролися, кохали, хвилювалися. Написано примітивно, начебто для дітей, але з використанням наукових слів. Всі герої, хоч і первісні дикуни, спілкуються високо-літературною мовою. В них інтелігентні думки і поведінка. Майже нікому, окрім головних героїв, автор не видумав імен. Написано дуже погано, але це перша в Україні спроба передати художніми засобами події, що відбувались на території нашої країни багато тисячоліть тому.
Перший том змальовує події, що відбувалися у 18 тисячолітті до нашої ери, коли на території Європи відбулося останнє похолодання і на нашу землю наступали льодовики, а наші пращури змушені були рухатись на південь. У другому томі про те, як через зникнення льодовиків людям, котрі пішли на Південь, довелося повертатися на землі, де вони жили раніше — до території заповідника «Кам’яна могила» (9 тисячоліття до нашої ери). І, третя книга розповідає про події, коли через землетрус, утворились протоки Босфор і Дарданелли, і води Середземного моря створили Чорне та Азовське моря у сучасних межах (5-6 тисячоліття до нашої ери).
Одразу після цієї книжки, раджу почитати «Боротьбу за вогонь» та «Печерного лева», уявляючи собі, що це відбувалось на території України. Ви отримайте більше вражень та уяви, як все відбувалось в ті часи.
-514 Білик Іван Дикі білі коні Перша книга трилогії “Скіфи”. Описана трохи альтернативна історія, начебто скіфи – це прото-казаки. Але все інше з щільним пропрацюванням історичних подій та занурення в ті часи.
Події відбуваються від Босфору до степів північного Причорномор’я. З далекої історії, з тисячоліть, що видаються сьогодні майже вічністю, долинає золотий гомін скіфів — це історія про те, як наші предки розгромили іранців-персів та їхнього царя Дарія.
-450 Білик Іван Не дратуйте ґрифонів Друга книга трилогії “Скіфи”. Головні герої роману — діти і онуки цих переможців іранців-персів та їхнього царя Дарія. Події відбуваються в Херсонесі та північному Причорномор’і. Як наші предки грали в політичні ігри зв греками Херсонесу.
-150 Білик Іван Цар і раб Третя книга трилогії “Скіфи”. Події відбуваються в Пантікапеї (Керчі) та Криму. Головний герой роману — відомий з історії Салмак, заручник від Великого князя при дворі боспорського царя Персіда V. На Боспорське царство накинули око зразу дві імперії — Римська і Понтійська на чолі з царем Мітрідатом.
Серед археологічних знахідок того часу (а це кінець II ст. до н. е.) — срібна монета, на одному боці якої зображені профіль молодого чоловіка і напис «Салмак», а на другому — «Місто Сонця».
Книжка важка, але передає багато деталей реальних історичних подій тих часів.
376-454 Білик Іван Меч Арея На території України не було ніяких кочових орд «гунів», тому що знаходили лише поселення осідлих племен тих часів. Тож питання, кого в Західній Європі та Греції називали «войовничими гунами», лишилося відкритим для істориків. За версією автора, літописні «гуни» — це слов’яни й безпосередні предки українців, а їхній легендарний цар Аттіла — київський князь Гатило. Стрімкий сюжет, захоплюючі пригоди героїв, цікаве героїчне і водночас драматичне життя київського володаря Богдана Гатила, який підкорив увесь континент, втримує цікавість і приваблює нових читачів. У романі історія нашого народу подовжується на півтисячоліття вглиб віків.
482 Малик Володимир Князь Кий У романі автор відтворює ту прадавню добу, коли легендарний Кий об’єднав різні споріднені слов’янські племена, заклав основи могутньої держави. Зображуючи атмосферу, побут, звичаї того часу, письменник намагався переконати сучасників у тому, що українське історичне коріння значно глибше і могутніше, ніж того хотілося б деяким «старшим братам». «Я хотів показати наші корені. Русь — це ми. Це — Київська земля, це — підмурівок України.»
Книга гарно написана, захоплюючих сюжет. Особливо буде цікава юним киянам, тому що описує київськи гори, річки, місця але за давних давен.
Мельниченко Анастасія Хільбудій. Позичене ім’я
530 Міщенко Дмитро Синьоока Тивер Автор роману розкриває маловідомі сторінки нашої історії, відтворюючи події, що стоять за літописними згадками: боротьбу східних слов’ян (тиверців та полян) із Візантією (імператором Юстиніаном та його намісником Хільбудієм), вторгнення у їхні землі обрів у VI—VII століттях. Провідна думка твору — консолідація племен, що створять пізніше східнослов’янську державу Київську Русь. Описані язичницькі релігійні обряди слов’ян.
550 Міщенко Дмитро Лихі літа ойкумени В романі простежується подальший розвиток подій, відомих читачеві з попереднього твору цього автора — «Синьоока Тивер». Письменник глибше вникав тут у суперечності епохи великого переселепня народів, розкривав причини конфлікту між племенами, чиї інтереси зіткнулися в VI—VII століттях на Дунаї і вилилися мало не в столітню війну. В полі зору автора не лише особисті долі героїв, життя, побут, звичаї багатьох народів і племен (утигурів, кутригурів, обрів, гепідів, лангобардів, слов’ян), а й політичні змагання між ними і Візантією.
1043-1114 Іванченко Раїса Гнів Перуна На сторінках книги читач зустрінеться з однією з найдавніших і найцікавіших постатей української історії — видатним давньоруським філософом, істориком, літописцем ХІ — поч. ХІІ століть — легендарним Нестором. Філософ-мислитель — автор «Повісті врем’яних літ» — через запаморочливу товщу часу шле нащадкам думку про ущербність народу, котрий не знає історії свого роду. Але ця книга — не тільки і не стільки погляд в минуле. Ця книга більше про сьогодення. Мандруючи сторінками книги читач весь час буде ловити себе на думці, що десь він вже в реальному своєму житті зустрічався з персонажами книги, які, що правда, мають інші прізвища, і з змальованими автором суспільними явищами: той же, що і тисячу років тому, утиск простої людини, ті ж нескінченні чвари можновладців, боротьба за владу, здирництво, захланність, розхитування держави…
Описано часі правління Ярослава Мудрого, поход на Константинополь Володимира Ярославича, боротьба за престол між  Ізяславом, Святославом та Всеволодом Ярославичами.
1677 Липа Катерина Слуги яструба і лілей