Курс «занурення» команди до умов реального проєкту

Методологія управління проєктами пройшла величезний шлях розвитку, і в сучасному світі інтерес експертів в управлінні проєктами та програмами схиляється від процесів і технік до управління людьми. Якщо людина знаходиться на своєму місці, то йому біологічно легко і природно виконувати свої обов’язки, і це призводить до того що вся команда відіграє свої ролі в проєкті на 200%. Не потрібно підганяти, переробляти роботу, «мотивувати» і втрачати час на деструктивні конфлікти.

Якщо у вас намічається складний і важливий проєкт, то вам критично необхідно сформувати таку правильну команду й організувати командну роботу. І, напевно, було б здорово поглянути на поведінку команди проєкту перш ніж довірити їй проєкт?

Таку можливість вам дає тренінг «Прокачай команду проєкту».

Що в основі?

tuckmanЗгідно з «Моделлю Такмана», існує п’ять психологічних стадій розвитку команди проєкту:

  • Forming. Команда збирається разом, дізнається про проєкт, про свої формальні ролі та відповідальність. Члени команди у цій фазі, переважно, незалежні один від одного і не дуже відкриті.
  • Storming. Команда починає вивчати роботи за проєктом, технічні рішення та підхід до управління проєктом. Якщо члени команди не налаштовані на співпрацю і не відкриті різним ідеям і перспективам, атмосфера може стати деструктивною.
  • Norming. Члени команди починають працювати разом і підлаштовують свої робочі звички й моделі поведінки так, щоб сприяти командній роботі. Члени команди починають довіряти один одному.
  • Performing. Команда функціонує як добре організований підрозділ. Члени команди спокійно й ефективно виконують свої завдання і розв’язують проблеми.
  • Adjourning. Команда завершує роботу і розпускається або переходить до наступного проєкту.
Всі ці фази є необхідними й неминучими для того, щоб команда розвивалася, була готова до викликів, розв’язувала проблеми, планувала роботу і досягала результатів. Зазвичай ці стадії природним чином змінюють одна одну на етапах життєвого циклу проєкту. Однак бувають випадки, коли команда застряє на одній зі стадій або навіть повертається на більш ранню стадію. Але якщо члени команди працювали раніше разом в інших проєктах, то деякі деструктивні стадії можуть бути пропущені.

Зрозуміло, що найефективнішим чином команда працює на стадії performing, а найменш ефективно на стадії storming. Щоб не ризикувати на реальному проєкті, можна провести тест-драйв команди, зрозуміти хто на що здатний в реальних «бойових» умовах, хто до яких функцій і процесів управління проєктом тяжіє, а також навіть додати кого-небудь або прибрати з команди.

Навіщо брати участь?

Загальна ідея тренінгу полягає у вивченні проєктного менеджменту за допомогою реалізації мініпроєкту – підйому на гірську вершину. Враховуючи деяку непередбачуваність гір, команді доведеться поставитися до підготовки проєкту з усією серйозністю і ретельністю, а потім на особистому досвіді випробувати всі тяготи й позбавлення гірської експедиції.

Крім вивчення інструментів, методів, процесів і документів управління проєктами, тренінг допоможе членам команди правильно розподілити ролі в реальному проєкті, навчитися ефективно працювати один з одним і поліпшити взаємостосунки, а неформальне спілкування й участь в мікроекспедиції по гірських стежках зміцнюють почуття довіри та встановлюють хороші робочі взаємини.

Досвід проведення тренінгів «Expedition Project Management» показує, як самозабутньо люди залучаються до нового експедиційного проєкту (стадія forming); як деякі пасують перед організаційними та фізичними складнощами (стадія storming); як гуртується решта членів команди в останні дні перед вильотом/виїздом у гори (стадія norming); як підтримують один одного в складних умовах гірського походу (стадія performing); з яким задоволенням підводять уроки досвіду успішної експедиції (стадія adjourning).

Становлення команди

План створення ефективної команди для Вашого проєкту:

  1. Ваша компанія формує команду зі співробітників, яким планує доручити реалізацію нового важливого проєкту.
  2. Команда проходить психологічне онлайн-тестування та отримує розшифровку результатів тестування і зворотний зв’язок від наших фахівців.
  3. Команда відправляється на тренінг, де члени команди коротко згадають/вивчать загальну теорію управління проєктами:
    • як грамотно стартувати проєкт;
    • зрозуміють склад, навчаться заповнювати та актуалізувати документи проєкту (Устав, WBS, План закупівель та План комунікацій, Базові плани щодо змісту, термінів та вартості проєкту);
    • навчаться складати Реєстр ризиків і управляти ризиками проєкту;
    • створять шаблони та запустять регулярну звітність за проєктом;
    • попрацюють з єдиним графіком завдань в загальній системі управління проєктами Microsoft Project;
  4. Команда самостійно підготує експедицію на один з найближчих 2-, 3-тисячників і реально відправиться в гори штурмувати обрану вершину.
  5. Повернувшись, члени команди підведуть уроки досвіду проєкту і (за бажанням замовника) закріплять знання іспитом з управління проєктами та MS Project.

IMG_7631

Під час такого «занурення до реального проєкту» одні співробітники покажуть себе не з найкращого боку, а інші, навпаки, відкриють свої приховані таланти. На основі даних отриманих під час тренінгу, ваша компанія з нашою допомогою скоригує команду; проведе шліфування ролей, повноважень та обов’язків учасників проєкту. Деякі співробітники можуть бути замінені. З новими співробітниками ми проведемо інструктаж і введемо їх у суть справи.

Компанія отримає сформовану команду, яка вже психологічно перебуватиме на стадіях Norming або Performing.

Результати курсу

Пройшовши таке «прокачування», команда управління проєктом буде передбачувана, осудна, готова виконати проєкт будь-якої складності.

Загальний ефект від тренінгу:
  • підвищиться рівень знань команди проєкту в теорії управління проєктами та технічна кваліфікація в ІТ-інструментах управління проєктами;
  • зміцниться почуття довіри, згуртованості й співпраці серед членів команди, підвищиться моральний дух, зменшаться конфлікти та покращиться командна робота;
  • сформується динамічна і згуртована командна культура; підвищиться індивідуальна й командна продуктивність;
  • з’являться можливості для взаємного навчання і наставництва, спрямовані на обмін знаннями та досвідом між членами команди.

При цьому Керівник проєкту отримає навички:

  • розв’язання командних проблем;
  • створення умов, що сприяють командній роботі;
  • побудови відкритої та ефективної комунікації;
  • конструктивного управління конфліктами.

Замовлення тренінгу з командоутворення

Для замовлення тренінгу та отримання додаткових консультацій з навчання заходьте до розділу КОНТАКТИPMDoc.ua/Contacts

Для кастомізації тренінгу та отримання детальної інформації щодо змісту звертайтеся безпосередньо до інструктора Анатолія Савіна:
Телефон: +380 (67) 744-4615
Ел.пошта: anatolii@savin.pm
Skype: anatolysavin
LinkedIn.com/in/AnatoliiSavin

0 відповіді

Залишити відповідь

Бажаєте приєднатись до дискусії?
Не соромтеся робити внески!

Leave a Reply