Опубліковано PDF-файл ДСТУ ISO 21504 “Управління портфелями” для коментарів

Публікуємо попередню версію п’ятого стандарту з сузір’я ISO 21500 в PDF-форматі для отримання коментарів – ДСТУ ISO 21504 “Настанови щодо управління портфелями” (посилання внизу тексту).

Як і стандарти ДСТУ ISO 21502 та 21503, цій стандарт ми приймаємо методом “передруку”, тобто в англійської версії, з робочим перекладом українською в якості національного додатку.

В розмовах з проєктними менеджерами я часто чую, що програма – це дуже великий проєкт, а портфель – це дуже-дуже велика програма. Але це не так, бувають програми з бюджетом в 10 тис. $, і проєкти на мільйони доларів. Програма – це коли ви працюєте “в довгу” і вам треба реалізовувати взаємопов’язані проєкти протягом досить тривалого часу (роки). Мета програми – це реалізація вигід, на відміну від проєктів, які витрачають ресурси організації задля створення доробку або іншого кінцевого результату.

А портфель – це коли ви працюєте “в широку” і вам треба реалізовувати багато проєктів з найефективнішим використанням обмежених ресурсів організації. Мета портфелю – це правильний розподіл ресурсів організації для кращої реалізації стратегічних цілей організації.

Качайте PDF. Чекаємо на ваші коментарі, зауваження та пропозиції:

P.S. Тут ви можете підтримати розробку українських стандартів з управління проєктами: PMDoc.ua/product/UA_Docs_Support

Також підписуйтесь на новини PMDoc - t.me/PMDoc
0 відповіді

Залишити відповідь

Бажаєте приєднатись до дискусії?
Не соромтеся робити внески!

Leave a Reply