Опубліковано PDF-файл ДСТУ ISO 21503 “Управління програмами” для коментарів

Згідно з ДСТУ 1.7 ми публікуємо попередню версію четвертого стандарту з сузір’я ISO 21500 в PDF-форматі для отримання коментарів – ДСТУ ISO 21503 “Настанови щодо управління програмами” (посилання внизу тексту).

Як і ДСТУ ISO 21502, цій стандарт ми приймаємо методом “передруку”, тобто в англійської версії, з робочим перекладом українською в якості національного додатку.

Мета програми – це постачання кінцевих результатів та реалізація вигід, які узгоджуються зі стратегічними та оперативними цілями організації, які неможливо реалізувати у разі управління окремими проєктами. Якщо ви працюєте “в довгу” і вам треба реалізовувати взаємопов’язані проєкти протягом досить тривалого часу (роки) – то цей стандарт для вас.

Дякуємо всім, хто надає свої коментарі до чернеток стандартів ISO 21500. Ви розумієте що ми зараз з вами робимо? Ми переводимо всю країну одразу на третій рівень зрілості в управлінні проєктами, програмами та портфелями.

Трохи теорії: Організаційна зрілість в управлінні проєктами поділяється на чотири основні рівні:

  1. Рівень I: У професійній діяльності встановлено та використовується професійна мова управління проєктами. Що означає однакове розуміння та використання понятійного апарату та глосарію управління проєктами усіма учасниками проєктів.
  2. Рівень II: Співробітники та організації, що беруть участь у проєктах, вміють самостійно управляти нескладними проєктами та/або ефективно працювати в командах управління комплексними проєктами.
  3. Рівень III: Створено пакет процедурно-регламентуючої документації, що формалізує методологію управління проєктами. Ця методологія вбудована у систему бізнес-процесів організації.
  4. Рівень IV: Встановлені та застосовуються інструменти сталого розвитку – взорування, реінжиніринг бізнес-процесів, система управління якістю (з використанням базових процесів управління проєктами ISO10006 або ISO21500).

Качайте PDF. Чекаємо на ваші коментарі, зауваження та пропозиції:

Тут ви можете підтримати розробку українських стандартів з управління проєктами: PMDoc.ua/product/UA_Docs_Support

Також підписуйтесь на новини PMDoc - t.me/PMDoc
0 відповіді

Залишити відповідь

Бажаєте приєднатись до дискусії?
Не соромтеся робити внески!

Leave a Reply