Опубліковано PDF-файл ДСТУ ISO 21500 “Контекст та концепції” для коментарів

Згідно з ДСТУ 1.7 “Правила прийняття міжнародних нормативних документів” ми опублікуємо попередню версію другого стандарту ISO серії 21500 в PDF-форматі для отримання коментарів – ДСТУ ISO 21500 (посилання внизу тексту).

Цікаво, що це вже другий стандарт під номером 21500. Першу версію ISO розробила ще в 2007 році, але випустили тільки в 2012-му. Тоді він звався “Настанови щодо управління проєктами” і стосувався тільки управління проєктами та був єдиним серед стандартів ISO щодо управління проєктами. Він був дуже обрізаною копією PMBOK 4-го видання, але надавав загальні вказівки, пояснював основні принципи та належні практики з управління проєктами на дійсно міжнародному рівні.

ISO не планувала розвивати ціле сімейство стандартів з управління проектами, тому зараз маємо казуси, наприклад, ISO 21501 – це “Визначення розподілу частинок за розміром”, а ISO 21507 – це “Землерийні машини. Вимоги до неметалевих паливних баків”.

Але потім було прийнято рішення щодо розробки стандартів по всіх напрямках управляння проєктами, програмами, портфелями, врядування ними, а також додаткових стандартів з важливих аспектів планування та контролю, як то WBS та EVM. Отже ISO почав випускати купу нових стандартів и оновив цей. Тема управління проєктами отримала новий номер 21502, а номер 21500 закріпили за загальним документом, що визначає контекст організацій та основоположні концепції для здійснення управління проєктами, програмами та портфелями. Цьому документі також наведено настанови для організацій щодо впровадження та вдосконалення управління проєктами, програмами та портфелями, використовуючи стандарти ISO серії 21500. Цей документ можна застосовувати до більшості організацій, зокрема державних та приватних, незалежно від розміру та типу організації. Його також можна застосовувати до будь-якого проєкту, програми чи портфеля незалежно від рівня складності, розміру чи тривалості.

Качайте PDF. Чекаємо на ваші коментарі, зауваження та пропозиції:

Тут ви можете підтримати розробку українських стандартів з управління проектами: PMDoc.ua/product/UA_Docs_Support

Також підписуйтесь на новини PMDoc - t.me/PMDoc

0 відповіді

Залишити відповідь

Бажаєте приєднатись до дискусії?
Не соромтеся робити внески!

Leave a Reply